Николай Киров
Преподаване 2015/2016

Школа "Състезателно програмиране"

Организирана от департамент "Информатика" с финансовата подкрепа на  ЦЕНТРАЛЕН ФОНД ЗА СТРАТЕГИЧЕСКО РАЗВИТИЕ на Нов български университет.         
Facebook Welcome: html
График за състезания по програмиране на НБУ Студентски състезания по програмиране
infO(n)

Отчет - представяне на резултатите от проектите, реализирани с финансовата подкрепа на Централен фонд за стратегическо развитие на НБУ през 2015/2016 г. на 01.12.2016 г.

Първо място на 28 РСОП за НБУ с отбор:
Соня Милева, 3 курс, Мрежови технологии
Валери Цолов, 3 курс, Мрежови технологии
Станислав Иванов, 3 курс, Информатика
с решени 8 задачи, победили отборите на АУБ и СУ, решили по 5 задачи!
 
За пръв път в историята на олимпиадите по програмиране СУ отстъпи първото място!
Огромен успех за студентите и НБУ!!!

НБУ- Новини


Отбори за 28 РСОП:

Oтбор: NBU1

Соня Милева, 3 курс, Мрежови технологии
Валери Цолов, 3 курс, Мрежови технологии
Станислав Иванов, 3 курс, Информатика
ръководители: Велислав Николов, Красимир Манев, Николай Киров

Oтбор: NBU2
Здравко Донев, 2 курс, Мрежови технологии
Владимир Петков, 2 курс, Мрежови технологии
Марио Георгиев, 3 курс, Информационни технологии
ръководители: Николай Киров, Велислав Николов, Красимир Манев,

Oтбор: NBU3
Карина Караабова, 3 курс, Информатика
Самир Мурадов, 3 курс, Информационни технологии
Димитър Зоин, 1 курс, Информационни технологии
ръководители: Красимир Манев, Николай Киров, Велислав Николов

14 май, събота, 28-ма републикански студентска олимпиада по програмиране, Варненски свободен университет

27.04 - 702-2 - В. Николов
Послидна тренировки за РСОП: 23.04 - 702-2: https://www.hackerrank.com/contests/april-2016-nbu-contest-4/challenges

20.04 - 702-2, В. Николов
Състезание на 16.04 - 702-2: https://www.hackerrank.com/contests/april-2016-nbu-contest-3/challenges

13.04, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, К. Манев
Състезание  на 9.04, събота, 10:00, 702-2 - носете си лаптопи, ще сме в лекционна зала:
https://www.hackerrank.com/contests/2016-nbu-contest-2/challenges

6.04, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, В. Николов
2.04 - 702-2 - тренировка: https://www.hackerrank.com/contests/nbu-april-2016-1/challenges, В. Николов
30.03, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, В. Николов

Междууниверситетско състезание по програмиране на 26.03.2016 г., събота, 10:00 - резултати: https://www.hackerrank.com/contests/25-years-nbu/leaderboard
Първо място за НБУ с отбор NBU_1: Соня Милева, Станислав Иванов и Валери Цолов с 10 решени задачи!
Пето (отборно) място за отбор NBU_2: Здравко Донев, Владимир Петков, Марио Георгиев със 7 решени задачи!
Седмо (отборно) място за отбор NBU_3:  Карина Караабова, Самир Мурадов и Димитър Зоин със 6 решени задачи!

Класирне на регистрираните за участие отбори:

Име на отбор
Унивирситет
Брой
задачи
Време
1
NBU_1
НБУ
10
1206
2
jskhirtladze
АУБ
10
1268
3
action_su4
СУ
10
1892
4
FMI_3 СУ
8
738
5
NBU_2
НБУ
7
812
6
mettaton
СУ
7
1401
7
NBU_3
НБУ
6
855
8
RUtkit
РУ
5
836
9
BFU_2
БСУ
5
1086
10
BFU_3
БСУ
2
290
11
uev_2
ИУВ
2
551
12
uev_1
ИУВ
1
54
13
BFU_1
БСУ
1
276
14
VTU_1
ВТУ
0
-

За първи път на официално състезания между университетие НБУ е на първо място, побеждавайки СУ!
Да си пожелаем така да бъде и на 28-та РСОП!

Ето резултатите на РСОП от 2002 година да сега:
http://nikolay.kirov.be/2016/WCP/rsop.htm
23.03, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, В. Николов
Състезание по програмиране на 19.03.2016 г., събота, 10:00, 702-2
16.03, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, В. Николов
9.03, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, В. Николов
2.03, сряда - 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2, В. Николов

Състезание по програмиране на 27.02.2016 г., събота, 10:00, 702-2: класиране
1
Валери, Соня, Станислав
НБУ1
9
2
Здравко, Влади, Марио
НБУ2
7
3
Димитър Зоин
НБУ3
2


24.02, сряда, 14:40, 16:20, 18:00 - 702-2 - Велислав Николов

Състезание !!!!   -  https://hashcode.withgoogle.com/

Браво Стан!
http://codeforces.com/bestRatingChanges/773913#.VrOyjRRZA9E.facebook

Сбирките следващия семестър ще бъдат в сряда от 16:30 в 702-2. Всяка сряда залата е дадена за школата от 14:40 до 19:30.
Първа сбирка за пролетния семестър на 17 февруари!

Състезания за пролетния семестър:
27.02
12.03 работен ден - премества се на 19.03
26.03 - Междууниверситетско състезание по програмиране по случай 25 години НБУ!!!
9.04
23.04

Състезание по програмиране на 16.01.2016 г., събота, 10:00, 702-2 - резултати
1
Александър Георгиев
-
espr1t
11
2
Станислав, Валери, Соня НБУ
stuno
7
3
Здравко, Владимир, Марио НБУ
zdonev
5
4

СУ Tsveta
3
5

СУ
AnachroNia
3
6

НБУ
nkolchakov
2


12 януари, вторник, 16:30, 702-2, Ст. Иванов.
5 януари, Ст. Иванов

Коледно състезание (NBU Christmas Programming Contest 2015) - отворено от 5.12.2015 до 3.01.2016.

Велислав: Качих задачите от декемврийското състезание на USACO в хакерранк, в ACM-ски стил: https://www.hackerrank.com/usaco-2015-december-contest-acm-style

Привет,
след много оспорвано състезание нашият Стан (stuno) успя да спечели 2-ро място на Турнира за Купата на Декана на ФМИ. Той оглавяваше класирането повече от 4 часа. В крайна сметка пред него успя да излезе само Иван Ганев, ученик от Шумен. Очевидно е, че никой от СУ не можа да го бие! Евала!
Останалите наши участници също се представиха добре. Никовете им са son4etyyy, valeri_colov и zdonev.
Ето и линка към класирането, където могат да се видят и самите задачите.
Браво на всички вас!
Поздрави,
Вели


15 декември, вторник, 16:30, 702-2

Турнира за Купата на Декана на ФМИ ще се проведе на хакерранк - https://www.hackerrank.com/deans-cup-2015. :)
Състезанието е тази неделя от 10:00 ч.


Състезание по програмиране на 5.12, събота, 10:00, 702-2:
https://www.hackerrank.com/contests/nbu-december-contest/challenges
tasks, tests & solutions_5_12.zip

Участници:




Брой решени задачи
1
Станислав, Соня, Валери
valeri_colov
отбор
9
2
Здравко, Владимир, Марио
HateAlgorithms
отбор
8
3
Петър Вълчев, Димитър Бакърджиев
Rossoner40
отбор
6
4
Васил Михайлов
AngelDown
CSCB010
2
5
Петьо Бояджиев
pbogdanov
CSCB010
3
6
Карина, Самир
orange_cloud
отбор
9
7
Димитър Хаджиев
Hadji CSCB010 2
8
Рали Ралев
rralev
CSCB010 3
9
Георги Диманов
georgi_dimanov
CSCB010 1
10
Боян Кушлев
boyski33
CSCB010 0
11
Кристиян Караджов

CSCB010
12
Александър Мъндев
Addicted44
CSCB010 0
13
Миладин Дончев
Jklsce
CSCB010
14
Виктор Василев
_z33k
CSCB010 1
15
Юлий Методиев
julymetodiev
CSCB010 3


1 декември, вторник, 16:30, 702-2, Ст. Иванов

24 ноември, вторник, 16:30, 702-2, Ст. Иванов
18:00 Участие в състезание online.

Състезание - 21 ноември, събота, 10:00, 702-2: задачи, тестове



Брой
решени задачи
1
Здравко, Влади, Марио
отбор
6
2
Станислав, Валери, Соня
отбор
8
3
Васил Михайлов
CSCB010
4
4
Петър Иванов
CSCB010 4
5
Миладин Дончев
CSCB010 1
6
Димитър Бакърджиев
CSCB010 4
7
Николай Николов
CSCB010
3

17 ноември, вторник, 16:30, 702-2, Ст. Иванов

10 ноември, вторник, 16:30, 702-2, Ст. Иванов

3 ноември, вторник 16:30 - задачите от състазението на 31.10
18:00 - Н. Киров, Полиноми

Състезание по програмиране на 31.10, събота, 10:00, 702-2: класиране, задачи, тестове и решения.
Състезателите да си изберат по една задача (и да ми изпратят мейл коя задача са се избрали!) и да я разкажат във вторник.
A - Здравко
B - Ивайло

Заявили участие:
1
Илиян Костов
2

2
Ивайло Стоянов
2

3
Станеслав, Соня, Валери
3,3,3

4
Здравко, Владимир, Марио
2,2,3

5
Самир, Явор
3,3

6
Димитър Бакърджиев
2

7
Петър Иванов
2

8
Петьо Бояджиев
2

9
Рали Ралев
2

10
Александър Мъндев
2

11
Васил Михайлов
1

12
Виктор Василев
2


 27 октомври, вторник
16:30 Станислев Иванов: състезание
Ето линк към състезанието:
http://uhunt.felix-halim.net/vcontest/3300e2da360647241335e7b7826f7f25
Също така линк към фейсбук групата, ако някой има въпроси:
https://www.facebook.com/groups/1598312637048778/

20 октомври, вторник
16:30 - за начинаещи състезатели: Станислав Иванов
18:00 - за всички: Велислав Николов - задачи A и B - решения на задачите


Курсът CSCB010 дава основни знания по състезателно програмиране и може да се посещава без да е записан от студенти първи, втори и трети курс от всички програми на департамент "Информатика".

13 октомври, вторник
, 702-2
16:30 - за начинаещи състезатели
Станислав Иванов: Въведение в състезателното програмиране
http://codeforces.com/problemset/problem/1/A
Решение:
http://codeforces.com/contest/1/submission/13594226

18:00 - за всички
Обсъждане на задачи

Разстояние между низове
http://codeforces.com/contest/584/problem/C
http://codeforces.com/contest/584/submission/13450615
Влакове
http://codeforces.com/contest/586/problem/D
http://codeforces.com/contest/586/submission/13576308
Вероятности и очаквана стойност
http://codeforces.com/problemset/problem/453/A
http://codeforces.com/contest/453/submission/13547970
Бързо вдигане на степен
http://codeforces.com/contest/584/problem/B
http://codeforces.com/contest/584/submission/13444014


Отборът на НБУ за участие в The 2015 Southeastern Europe Regional Contest в Букурещ на 15-18 октомври 2015 г. е в състав:
    Соня Милева
    Станислав Иванов
    Валери Цолов
Ръководител: Николай Киров
Състезанието е етап от
ACM International Collegiate Programming Contest (ICPC)


Първа сбирка на школата: 7 октомври, сряда, 18:00, 702-2: Н. Киров, В. Николов

Школата 2014/2015
Републиканска студентска олимпиада по програмиране (история)
NBU Competitive Programming - Public group

Създаден на 14 юли 2015 г., последни промени на 25 ноември 2016 г. nkirov<at>nbu.bg github   math